Merak Ettikleriniz

 • Kim bu Lezzetnotu?
  Lezzetnotu, lezzetli ürünleri bulunan işletmeler ile farklı lezzetler tatmak isteyen internet kullanıcılarını buluşturan bir platformdur. Lezzetnotu sadece işletmeleri değil ürünleri ön plana çıkarır. Kullanıcılar, mobil uygulamamız üzerinden ürünlerini ekleyen işletmelerin hiçbir ekstra ücret ödemeden lezzetlerini keşfedebilir, sipariş verebilir ve tattıkları lezzetlere not verebilirler.
 • Nasıl üye olabilirim? Üye olmak için bir ücret ödemem gerekir mi?
  Lezzetnotu'na üye olmak için önce mobil uygulamamızı indirmeniz gereklidir. Ana sayfada bulunan "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak üyelik formunu doldurabilir ya da sosyal ağ hesabınızla Lezzetnotu üyesi olabilirsiniz.. Üyelik tamamen ücretsiz ve çok kolay.
 • Tattığım lezzetlere nasıl not verebilirim?
  Uygulamamızdan 'Not Ver' butonuna tıklayıp lezzetini tattığınız mekanı ve ürünü seçerek veya işletmede bulunan QR kodu uygulamamızda taratıp, listelenen ürünlerden tattığınız lezzeti seçerek, ürüne notunuzu verebilir ve yorumlayabilirsiniz.
 • Aynı ürüne birden fazla not verebilir miyim?
  Tattığınız lezzetlere haftada sadece 1 defa not verebilir ve yorum yapabilirsiniz.
 • Sadece bulunduğum şehirdeki lezzetleri mi keşfedebiliyorum?
  Mobil uygulamamızın üst tarafında bulunan konuma tıklayarak dilediğiniz şehri seçebilir veya iconuna tıklayıp Yakındakiler özelliğini aktif ederek seçtiğiniz uzaklığa göre çevrenizdeki lezzetleri keşfedebilirsiniz.
 • Ürünlere sipariş verebilir miyim?
  Lezzetini tatmak istediğiniz ürün sipariş edilebilir ise ürün sayfasında 'Sipariş Ver' butonu gözükecektir. Butona tıklayıp arayarak sipariş verebilirsiniz.
 • Lezzet Listesi nedir ve nasıl çalışıyor?
  Profilinizde bulunan 'Lezzet Listem' kısmında favori siparişlerinize ve favori ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Favori ürünler bölümünde, en beğendiğiniz ürünleri, daha sonra denemek istediğiniz ürünleri veya sık sipariş verdiğiniz ürünleri kaydedebilirsiniz. Bir ürünü favori ürün olarak kaydedebilmek için ürün detay penceresinde “Favorilerime Ekle” butonunu kullanabilirsiniz.
 • Kim bu Lezzetnotu?
  Lezzetnotu, lezzetli ürünleri bulunan işletmeler ile farklı lezzetler tatmak isteyen internet kullanıcılarını buluşturan bir platformdur. Lezzetnotu sadece işletmeleri değil ürünleri ön plana çıkarır. İşletmeler, mobil uygulamamız üzerinden ürünlerini ekleyerek hiçbir ekstra ücret ödemeden tüm şehirde veya işletmenizin yakınlarında bulunan kullanıcılara daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve daha fazla sipariş alabilirler.
 • Neden ürünlerimi eklemeliyim? 'Trend Radar 2019 - Puanlama Ekonomisi' araştırmasının sonuçları

  Global strateji ve pazarlama danışmanlığı şirketi Simon-Kucher & Partners tarafından gerçekleştirilen son 'Trend Radar 2019 - Puanlama Ekonomisi' araştırmasının sonuçlarına göre; puanlama, tüketiciler için ürün özelliklerinden ve fiyatından sonra, satın alma kararlarında üçüncü önemli kriter olarak, ürünün markasından daha önce geliyor.

  Araştırmanın sonuçlarına göre dünya çapında, tüketicilerin yüzde 71'i ürün puanlamalarını "önemli" veya "çok önemli" olarak değerlendirirken, bu oran Türkiye'de yüzde 91'e ulaşıyor.

  Araştırmaya katılanların yaklaşık olarak yarısı, bir satın alma işlemi yapmadan önce düzenli olarak yorumları okuduğunu söylerken, üçte biri genellikle satın aldıkları ürünler için kendi puanlamalarını yaptıklarını ve dörtte üçü de en az bir kez bir ürüne puan verdiğini belirtiyor.

  Aldıkları ürün ve hizmetlerden oldukça memnun olan müşterilerin yaklaşık üçte ikisi puanlama yaparken, tüketicilerin yüzde 75'i ise özellikle bir üründen memnun kaldıklarında puan verme konusunda motive olduklarını belirtti.

  Dünya çapında ankete katılanların yüzde 51'i, ürün puanlamaları nedeniyle daha fazla değer elde ettiklerini ifade ederken, Simon-Kucher Yönetici Ortağı Mert Terzioğlu, "Katılımcılar, bu sayede daha iyi bilgilendiklerini ve daha az kötü alışveriş kararı verdiklerini, aynı zamanda aldıkları ürünlerin de daha kaliteli olduğunu söylüyor. Tüketiciler, pazarlama vaatlerine ve markalardan gelen reklam mesajlarına artık daha az güveniyorlar. Bu nedenle güç dengesi müşteriye doğru kayıyor" dedi.

  Ürünleri farklı markalar arasında hızlı ve kolay bir şekilde karşılaştırabilmek, müşterilerin satın alma kararlarını daha kolay kılarken, puanlamalar bu nedenle markalara ve şirketlere olan bağlılığı yıpratıyor.

  Araştırmaya katılan her üç katılımcıdan biri, daha iyi bir puan alan ürün nedeniyle farklı bir markaya geçtiğini belirtirken, birçok satın alma kararında müşteri incelemelerinin bir satın alma kriteri olarak markadan daha önemli olduğunu vurguluyor.

  Araştırmaya katılanların yüzde 19'u ise daha yüksek puanlı ürünler için daha fazla para ödemeye hazır olduklarını söylüyor.

 • Nasıl üye olabilirim? Üye olmak için bir ücret ödemem gerekir mi?
  Lezzetnotu'na üye olmak için önce mobil uygulamamızı indirmeniz gereklidir. Ana sayfada bulunan "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak üyelik formunu doldurabilir ya da sosyal ağ hesabınızla Lezzetnotu üyesi olabilirsiniz.. Üyelik tamamen ücretsiz ve çok kolay.
 • Lezzetnotu ile sipariş alabiliyor muyum?
  Paket siparişi verdiğiniz ürünlere müşterileriniz sizi arayarak sipariş verebilirler.
 • Lezzetnotu QR Kart nedir ve nasıl kullanılır?
  Profilinizde bulunan 'QR Kart' butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan QR Kartı paylaşabilir ve müşterilerinizin not vermelerini sağlayabilirsiniz.. Ayrıca bu kartın çıktısını alıp işletmenizde veya paket siparişlerinizde kullanarak müşterilerinizin ürünlerinize not verip yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Kullanıcıların ürünlere verdiği not sistemi nasıl çalışıyor?
  Kullanıcılar tattıkları ürüne haftada sadece 1 defa not verip yorum yapabilirler. Lezzetnotu ürünlerin notlarına hiçbir şekilde müdahale edemez!
 • Kullanıcı yorumları nasıl yayınlanıyor?
  Lezzetnotu ekibinin belirlediği kriterlere bağlı olarak (anlamsız - küfürlü, argolu - rencide edici - politik - uygunsuz - farklı marka ismi kullanımlı vb. içerikli yorumlar yayına alınmaz) yorum, ürün sayfasında yayına alınır.
 • Aynı hesapla birden fazla mekan ekleyebilir miyim?
  Birden fazla işletmeniz var ise aynı üyelikle birden fazla işletme hesabı açabilirsiniz. Diğer işletme hesaplarınıza geçmek için uygulamanın sol üstünde bulunan profil resminizin üzerine basılı tutmanız yeterlidir.
 • Günün Lezzetleri nedir? Ürünlerimi ekleyebilir miyim?
  Günün Lezzetleri ürünlerini daha fazla öne çıkarmak isteyen işletmeler için bir fırsat. Siz de ürünlerinizi çok uygun fiyatlara Günün Lezzetlerine ekleyebilir çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.